English/Magyar

Előadóink voltak

Külföldi előadók

Barabási Albert-László (Northeastern University, Boston, fizikus, hálózatkutató)

Barros, Ana Paula (jogász, Portugália)

Bochsler, Daniel (National Center of Competence in Research Democracy, University of Zurich, Svájc)

Constantin, Sergiu (Institute for Minority Rights, kutató, European Academy of Bolzano/Bozen)

Cordell, Karl (University of Plymouth, Egyesült Királyság)

Culic, Irina (Babes-Bolyai Tudományegyetem)

Deschouwer, Kris (Vrije Egyetem, Belgium, politológus)

Dowling, Kevin (Írország magyarországi nagykövete)

Garriaud-Maylam, Joëlle (Franciaország, szenátor)

Gross, Andreas (a svájci nemzetgyűlés szociáldemokrata képviselője, az Európa Tanács Parlamenti Közgyűlésének tagja)

Hansen, Hans Heinrich (FUEN, elnök)

Kázecky, Stanislav (Külügyminisztérium, a határon túl élő csehekért felelős különmegbízott, Csehország)

Klatt, Martin (ECMI, Németország)

Koska, Viktor (Zágrábi Egyetem, Horvátország)

Krivokuca, Vukman (Szerbia, igazgatóhelyettes, kormányzati diaszpóra hivatal)

Lax, Henrik (korábbi EP-képviselő, Finnország)

Madaula, Aurora (University of Barcelona, Spanyolország, Katalónia)

Maloy, Tove (Europaean Center for Minority Issues, Németország)

Marashlyan, Vartan (Repat Armenia, igazgató, Örményország)

Mayrhofer-Grünbühel, Ferdinand (Ausztria volt magyarországi nagykövete)

Medved, Felicita (Institut Novum, Szlovénia)

Micula, Alexandru Victor (Romániai magyarországi nagykövete)

Mor, Ilan (Izrael magyarországi nagykövete)

Nowosielski, Michał (Nyugati Kapcsolatok Intézete, igazgató Lengyelország)

Phillips, Alan (Minority Rights Group International, Egyesült Királyság)

Picchi, Guglielmo (parlamenti képviselő, Olaszország)

Platonova, Anna (Nemzetközi Migrációs Szervezet, migrációs és fejlesztési szakértő)

Radosavljević, Duško (Újvidéki Egyetem, Szerbia)

Ragone, Sabrina (a madridi Alkotmányügyi és Politikatudományi Központ kutatója)

Rautz, Günther (a bozeni European Academy kutatója, Olaszország, Dél-Tirol)

Russell, Martin (University College Dublin, Írország)

Slavíková-Boucher, Lucie (a „Czech schools without borders” civil szervezet alapítója és főszervezője)

Smith, David J. (a skóciai Glasgow Egyetem és a svédországi Uppsala Egyetem professzora)

Suksi, Markku (a finnországi Åbo Egyetem tanára)

Trandafoiu, Ruxandra (Edge Hill University, Egyesült Királyság)

Vašečka, Michal (CVEK, Szlovákia)


Külhoni magyar előadók

Ágyas Réka (szociológus, Magyarságkutató Tudományos Társaság)

Andócsi János (történész, Horvátországi Magyarok Demokratikus Közössége alelnöke)

Antal Árpád (Sepsiszentgyörgy polgármestere)

Badis Róbert (Identitás Kisebbségkutató Műhely)

Bakk Miklós (Babes-Bolyai Tudományegyetem, egyetemi docens, politológus)

Barna Gergő (Nemzeti Kisebbségkutató Intézet, szociológus)

Bányai József (ügyvéd, Románia)

Beretka Katinka (Magyar Nemzeti Tanács, nyelvhasználatért felelős tanácsos)

Betlehendi András (Igen, tessék! mozgalom)

Berényi József (Magyar Közösség Pártjának elnöke)

Biró Zsolt (Magyar Polgári Párt elnöke)

Bocskor Andrea (Európai Parlament, képviselő)

Bogdán Andrea (Nemzeti Kisebbségkutató Intézet, Kolozsvár, jogtanácsos)

Bodó Barna (Babes-Bolyai Tudományegyetem, egyetemi adjunktus)

Brenzovics László (KMKSZ, elnök; parlamenti képviselő)

Burus-Siklódi Botond (Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége elnöke)

Csáky Pál (Európai Parlament, képviselő)

Csernicskó István (Hodinka Antal intézet igazgatója)

Dabis Attila (Székely Nemzeti Tanács külügyi megbízottja)

Dabizs Mercédesz (NYEOMSZSZ anyanyelvi oktatás, FRAMOSZ elnök)

Darcsi Karolina (Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola Lehoczky Tivadar Intézet, kutató)

Deli Andor (Európai Parlament, képviselő)

Erdei Ildikó (Bartók Béla Elméleti Líceum, igazgató)

Farkas-Kordonec Gabriella (Kárpátalja, jogász)

Fodor János (Babes-Bolyai Tudományegyetem, történész)

Göncz László (Szlovénia, a muravidéki magyar közösség parlamenti képviselője)

Gubík László (Via Nova ICS, elnök)

Gyurgyík László (Fórum Kisebbségkutató Intézet, Selye János Egyetem)

Hajnal Jenő (Magyar Nemzeti Tanács, elnök)

Horony Ákos (Szlovákiai Magyarok Kerekasztala)

Horváth István (Nemzeti Kisebbségkutató Intézet, Kolozsvár, igazgató)

Horváth Ferenc (Muravidéki Magyar Önkormányzati Nemzeti Közösség Tanácsa, elnök)

Hrbáček Magdaléna (Konstantin Filozófus Egyetem, egyetemi tanár)

Iljasovics Viktor (Ungvár, ügyvéd)

Joó-Horti Lívia (Magyar Nemzeti Tanács)

Kalapis Stojan atya (Muzslyai Emmausz Kollégium)

Kállay András (Pro Civis Polgári Társulás, irodavezető)

Kerekes Attila (Vocalcycle, vállalkozó, Erdély)

Kerekes Zoltán (tanító, elnök, Bástya Egyesület)

Kiss Tamás (Nemzeti Kisebbségkutató Intézet, szociológus)

Kincses Előd (ügyvéd, Románia)

Király András (államtitkár, Oktatási Minisztérium, Románia)

Klement Kornél (NYEOMSZSZ alelnök, BUOD elnök)

Korhecz Tamás (a szerbiai Magyar Nemzeti Tanács elnöke)

Kovács Attila (Etnikai Kutatóintézet, Szlovénia)

Kovács Balázs (Kétnyelvű Dél-Szlovákia Mozgalom, aktivista)

Kovásznay Ádám (NYEOMSZSZ felügyelő bizottság, SMOSZ titkár)

Kudlotyák Krisztina (Itt Magyarul is Lehet, Kárpátalja)

Ladányi Lajos (Zoboraljai Kht, Felvidék)

Lancz Attila (Jurista Polgári Társulás, jogász)

Lengyel László (az MNT felsőoktatással megbízott tanácsosa)

Lovas Ildikó (az MNT kultúrával megbízott tanácsosa)

Losoncz Alpár (Újvidéki Egyetem, egyetemi tanár)

Magyari Tekla (Tiszta Beszéd Kft., Erdély)

Markó Attila (Romániai Magyar Demokrata Szövetség, képviselő)

Márton János (Omnibus Kft. ügyvezető igazgató, politológus, oktatáskutató)

Menyhárt Gabriella (Románia, ügyvéd)

Menyhárt József (Magyar Közösség Pártja, elnök)

Mészáros Anikó (Európai Parlament, tanácsadó)

Nagy Margit (Vajdasági Magyar Pedagógusok Egyesülete vezetője)

Nagy Mihály Zoltán (történész)

Orosz Ildikó (Kárpátaljai Magyar Pedagógusszövetség elnöke)

Orosz Örs (Fórum Kisebbségkutató Intézet, ügyvivő)

Öllös László (Fórum Kisebbségkutató Intézet)

Őry Péter (Magyar Közösség Pártja közigazgatási alelnöke)

Páll László (Kárpátalja, Beregrákos, lelkész)

Pásztor István (Vajdasági Magyar Szövetség elnöke)

Pék László (Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetség elnöke)

Péntek János (Kolozsvár, Babes-Bolyai Tudományegyetem, egyetemi tanár)

Pletl Rita (Sapeientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem, egyetemi docens)

Rajkovics Péter (Szlovákiai Magyarok Kerekasztala, közgazdász)

Ráduly András (Kedvenc Állatorvosi Rendelő, Erdély)

Römer Ambrus Izabella (ügyvéd, Románia)

Sándor Krisztina (Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács)

Salat Levente (Babes-Bolyai Tudományegyetem, egyetemi tanár)

Séra Magdolna (Eötvös Lóránt Tudományegyetem BTK Nyelvtudományi Doktori Iskola, doktorandusz)

Simon Zita (a Magyar Nemzeti Tanács tájékoztatással megbízott tanácsosa)

Sógor Csaba (Európai Parlament, képviselő)

Sorbán Angella (szociológus, Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem)

Stubendek László (Révkomárom polgármestere)

Székely István (Romániai Magyar Demokrata Szövetség főtitkár-helyettese)

Székely István Gergő (Nemzeti Kisebbségkutató Intézet, Kolozsvár)

Szigeti Enikő (Civil Elkötelezettség Mozgalom elnöke)

Szigeti László (Magyar Közösség Pártja Országos Tanácsának elnöke)

Szilágyi Szabolcs (NYEOMSZSZ alapszabály bizottság, BUOD alelnök)

Szilágyi Zsolt (az Erdélyi Magyar Néppárt alelnöke, kampányfőnök)

Szoták Szilvia (Imre Samu Nyelvi Intézet, elnök)

Szügyi Éva (Pécsi Tudományegyetem Közgazdasági Kar Regionális Politika és Gazdaságtan Doktori Iskola PhD hallgatója)

Talpas Botond (Igen, tessék! mozgalom elnöke)

Tamás Sándor (RMDSZ, Kovászna megye tanácselnöke)

Tiboldi László (alelnök, Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács)

Tokár Géza (a Szlovákiai Magyarok Kerekasztala szóvivője, politológus)

Toró Tibor (Bálványos Intézet, Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem oktatója)

Toró T. Tibor (Erdélyi Magyar Néppárt elnöke)

Tóth Enikő (Hodinka Antal Intézet, Beregszász)

Tóth Károly (Fórum Kisebbségkutató Intézet)

Tóth Tibor (Fontos vagy! mozgalom)

Trombitás Tímea (Szegedi Tudományegyetem Gazdaság és Társadalomföldrajz Tanszék, oktató)

Vetési László (a Diaszpóra Alapítvány elnöke)

Vincze Lóránt (FUEN, alelnök)

Virág Erzsébet (alelnök, Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége)

Zahorán Csaba (Pozsonyi Magyar Intézet)

Zubánics László (elnök, UMDSZ)

Zsigmond Csilla (szociológus)

Zsigmond József (Mikó Imre Jogvédő Szolgálat)


Magyarországi előadók

Aáry-Tamás Lajos (oktatási jogok biztosa)

Ablonczy Balázs (történész, MTA Történettudományi Intézet) 

Ács Zoltán (Design Terminál, inkubációs programvezető)

Andrássy György (Pécsi Tudományegyetem, egyetemi tanár)

Antal Eszter (Kisebbségi Jogvédő Intézet, jogi munkatárs)

Balázs Zoltán (Corvinus Egyetem, egyetemi docens, politológus)

Bárdi Nándor (MTA TK KI, történész)

Bartha Csilla (MTA Nyelvtudományi Intézet)

ifj. Bertényi Iván (ELTE BTK Művelődéstörténeti Tanszék, egyetemi adjunktus)

Bíró Anna-Mária (Tom Lantos Intézet, igazgató)

Bodnár Gergely (KIM, Hatósági főosztály, főosztályvezető helyettes)

Czaller László (Hétfa Kutatóintézet, kutató)

Czimbalmosné Molnár Éva (Magyarország Szlovákiába akkreditált nagykövete)

Czomba Sándor (államtitkár, Nemzetgazdasági Minisztérium)

Czunyiné dr. Bertalan Judit (államtitkár, Emberi Erőforrások Minisztériuma)

Csapó Benő (Magyar Tudományos Akadémia – Szegedi Tudományegyetem Képességfejlődés Kutatócsoport)

Csibi Krisztina (igazgató, Magyarság Háza)

Csite András (HÉTFA Kutatóintézet, igazgató)

Csóti György (igazgató, Kisebbségi Jogvédő Intézet)

Dunai Márk Bence (KCSP ösztöndíjas)

Egedy Gergely (Nemzeti Közszolgálati Egyetem, egyetemi tanár)

Egeresi Zoltán (Budapesti Corvinus Egyetem, politológus, doktorandusz)

Eplényi Kata (Európai Parlament, tanácsadó)

Farkas Vajk (Századvég, kutató; PPKE-JÁK)

Fazekas Anna (programkoordinátor, Nemzetpolitikai Államtitkárság)

Fedinec Csilla (MTA Társadalomtudományi Kutatóközpont Kisebbségkutató Intézete)

Ferencz István Szabolcs (ügyvezető igazgató, MOL Társasági Kapcsolatok)

Gaál Gergely (Márton Áron Emlékév 2016 Programbizottság, elnök)

Galambos Adorján (Mobilitás Országos Ifjúsági Igazgatóság, igazgató)

Gál András Levente (Gál és Társa Ügyvédi Iroda, ügyvéd)

Gál Kinga (A Kisebbségi Munkacsoport elnöke, európai parlamenti képviselő)

Gálik Zoltán (Budapesti Corvinus Egyetem, egyetemi docens)

Gerencsér Balázs (Flachbarth Ernő Kisebbségi Jogi Kutatóműhely vezetője, PPKE-JÁK)

Görög Dóra (jogász, Kisebbségi Jogvédő Intézet)

Grezsa István (miniszteri biztos, Miniszterelnökség, Nemzetpolitikai Államtitkárság)

Gulyás Gergely (FIDESZ, frakcióvezető-helyettes)

Gyeney Laura (Kisebbségi Jogvédő Intézet, igazgató; PPKE-JÁK)

Hajnal Virág (KIM Nemzetpolitikai Államtitkárság, stratégiai főreferens)

Halász Iván (Nemzeti Közszolgálati Egyetem, MTA Jogtudományi Intézet)

Hamberger Judit (Magyar Külügyi Intézet, kutató)

Horkay-Hörcher Ferenc (Magyar Tudományos Akadémia Filozófiai Kutatóintézet, igazgató, Pázmány Péter Katolikus Egyetem, egyetemi tanár)

Jakab András (Magyar Tudományos Akadémia Jogtudományi Intézet, igazgató)

Jónás László (Design Terminál, mentor)

Józsa Péter (Hungarian Human Rights Foundation, irodavezető)

Juhász Hajnalka (Európa Tanács, a Regionális vagy Kisebbségi Nyelvek Európai Kartája Titkárságának tagja)

Kádár Zoltán (osztályvezető, Nemzetpolitikai Államtitkárság)

Kalmár Ferenc (a KMKF elnökének tanácsadója)

Kállai Gabriella (Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet)

Kapitány Balázs (Központi Statisztikai Hivatal Népességtudományi Kutatóintézet, tudományos titkár)

Kardos Gábor (Eötvös Lóránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar, Nemzetközi Jogi Tanszék, tanszékvezető egyetemi tanár)

Kiss Jenő (Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja, nyelvész professzor)

Kocsis Károly (Magyar Tudományos Akadémia Földrajztudományi Intézet igazgatója, Magyar Tudományosság Külföldön Elnöki Bizottság elnöke)

Komanovics Adrienne (Pécsi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kara Nemzetközi és Európa-jogi Tanszék, egyetemi tanár, jogász)

Kónya Hanna (Budapesti Corvinus Eegyetem, egyetemi tanár, Bell Research)

Kontrát Károly (parlamenti államtitkár, Belügyminisztérium)

Kormosné Debreceni Zsuzsanna (Emberi Erőforrások Minisztériuma Családpolitikai Főosztály főosztályvezető)

Kovács Péter (Pázmány Péter Katolikus Egyetem, egyetemi tanár, alkotmánybíró)

Kovács Zoltán (Kormányszóvivő)

Láncos Petra (Pázmány Péter Katolikus Egyetem, egyetemi oktató)

Lánczi Péter (Mathias Corvinus Collegium, igazgatóhelyettes)

Lélfai Koppány (Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt., vezérigazgató)

Márkus Zsuzsanna (Debreceni Egyetem Neveléstudományok Intézete)

Metz Rudolf Tamás (Budapesti Corvinus Egyetem, PhD hallgató)

Mihály Erzsébet (támogatásfinanszírozási igazgató, Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt.)

Mile Lajos (főkonzul, Magyarország Főkonzulátusa, Kolozsvár)

Milován Orsolya (főosztályvezető, KIM Nemzetpolitikai államtitkárság)

Morvai Tünde (Magyar Tudományos Akadémia TK Kisebbségkutató Intézet, kutató)

Nagy Noémi (MTA Nyelvtudományi Intézet, tudományos segédmunkatárs)

Nagy Sándor Gyula (Külügyi és Külgazdasági Intézet, vezető kutató)

Németh Zsolt (Külügyminisztérium, parlamenti államtitkár)

Orbán Balázs (kutatási igazgató, Századvég)

Ostorics László (Oktatási Hivatal, osztályvezető-helyettes)

Papp Z. Attila (MTA Társadalomtudományi Kutatóközpont Kisebbségkutató Intézet igazgatója)

Pákozdi Csaba (Külügyminisztérium Nemzetközi Jogi Főosztály, főosztályvezető, jogász)

Pálffy Ilona (Nemzeti Választási Iroda, elnök)

Pálffy István (kijelölt nagykövet, Magyarország Nagykövetsége, Dublin)

Palotás József (főigazgató-helyettes, Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal)

Pászkán Zsolt (EuroCom)

Piross Antal (HÉTFA Kutatóintézet, elemző)

Pócza Kálmán (Pázmány Péter Katolikus Egyetem)

Potápi Árpád János (Miniszterelnökség, nemzetpolitikáért felelős államtitkár)

Rétvári Bence (Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium, parlamenti államtitkár)

Román István (helyettes államtitkár, Földművelésügyi Minisztérium)

Ruppert Péter (Maven7 Hálózatkutató Zrt., vezérigazgató)

Schöpflin György (Európa Parlament, képviselő)

Semjén Zsolt (Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium, nemzetpolitikáért felelős miniszterelnök-helyettes)

Setényi János (Expanzió Humán Tanácsadó Kft., ügyvezető igazgató)

Soós Viktor Attila (Nemzeti Emlékezet Bizottság, történész)

Sulyok Márton (Szegedi Tudományegyetem, egyetemi oktató)

Szabó Marcel (Jövő Nemzedékek Érdekeinek Védelmét Ellátó Biztoshelyettes; PPKE)

Szalayné Sándor Erzsébet (Magyarországon élő Nemzetiségek Jogainak Védelmét Ellátó Biztoshelyettes; NKE)

Szarka László (MTA Történettudományi Intézet, tudományos főmunkatárs)

Szilágyi Péter (Nemzetpolitikáért felelős helyettes államtitkár, ME Nemzetpolitikai Államtitkárság)

Székely András (a „Három királyfi, három királylány” mozgalom vezetője)

Szemerszki Marianna (Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet)

Szesztay Ádám (főkonzul, Magyarország Főkonzulátusa, Kassa)

Szima Gergő (jogi szakreferens, Igazságügyi Minisztérium)

Szivák Judit (egyetemi docens, ELTE PPK)

Szkapinyec Péter (Magyar Nemzeti Kereskedőház, igazgató)

Tátrai Patrik (tudományos főmunkatárs, MTA CSFK Földrajztudományi Intézet)

Tóth Annamária (egyetemi hallgató)

Tóth Ágnes (MTA Társadalomtudományi Kutatóközpont Kisebbségkutató Intézet, tudományos főmunkatárs)

Tóth Pál Péter (a Központi Statisztikai Hivatal, Népességtudományi Kutatóintézetének tudományos tanácsadó)

Trócsányi László (Magyarország párizsi nagykövete, Szegedi Tudományegyetem, volt alkotmánybíró)

Varga Péter (Miniszterelnökség, Nemzetpolitikai Államtitkárság, referens)

Varga Zs. András (Pázmány Péter Katolikus Egyetem, Jog- és Államtudományi kar, dékán, volt főügyész helyettes)

Vásárhelyi Orsolya (Maven7 Hálózatkutató Zrt., elemző)

Vizi Balázs (MTA TK Kisebbségkutató Intézet tudományos főmunkatárs; Nemzeti Közszolgálati Egyetem)

Vukovich Gabriella (Központi Statisztikai Hivatal, elnök)

Wetzel Tamás (nemzetpolitikáért felelős helyettes államtitkár)

Zákonyi Botond (Magyar Külügyi Intézet, igazgató)

Zsigmond Barna Pál (főkonzul, Magyarország Főkonzulátusa, Csíkszereda)

Eseménynaptár

Facebook

Linkek